Regeneracja turbosprężarek

TURBOSPRĘŻARKI – regeneracja i naprawa układów turbodoładowania.

Turbosprężarka to połączenie turbiny, którą wprawiają w ruch spaliny, oraz napędzanej przez nią sprężarki wtłaczającej do silnika powietrze. Można powiedzieć, że jej zastosowanie w uproszczeniu przynosi podobne efekty jak zwiększenie pojemności silnika. Dawniej montowane one były w celu poprawienia osiągów, zaś dzisiaj priorytetem jest spełnienie obowiązujących norm emisji spalin.

Według producentów turbosprężarka powinna wystarczyć na całe życie silnika, jednak wszystko zależy od sprawności innych podzespołów, serwisowania, a nawet od samego kierowcy. Jeśli w układzie smarowania znajdą się opiłki metalu, zapchanie filtra DFP spowoduje domieszkę oleju napędowego lub też zatka się wydech, ryzyko wystąpienia awarii turbosprężarki znacząco wzrasta. Pierwsze objawy problemów to głośniejsza praca podzespołów, a także metaliczne pogwizdywanie podczas zmiany obrotów. Charakterystyczne jest też większe zużycie oleju oraz kopcenie z rury wydechowej, te pierwsze oznaki mogą sugerować iż czeka nas regeneracja turbosprężarki. Żadnego z tych objawów nie można lekceważyć, bo w skrajnych przypadkach wraz z powietrzem do silnika może zostać wtłoczona duża ilość oleju działającego jak dodatkowe paliwo – motor zwiększy obroty i będzie pracował, aż nie wypali całego oleju i się zatrze. Nie pomoże wtedy wyciągnięcie kluczyka ze stacyjki, a ponieważ taka awaria jest niezwykle groźna, nie można jej lekceważyć.

naprawa regeneracja turbosprężarek

KOMPLEKSOWE USŁUGI:

  • pełna regeneracja turbosprężarek
  • napraw układów turbodoładowania
  • czyszczenia geometrii turbin
  • profesjonalnej diagnostyki turbin
  • montaż i demontaż GRATIS
już od 349zł

PROFESJONALNA naprawa i regeneracja turbosprężarek w TurboAutoSerwis.

Wykonywana w naszym warsztacie naprawa i regeneracja turbosprężarek opiera się przede wszystkim na rzetelnej diagnozie. Zależnie od stopnia zużycia lub uszkodzenia poszczególnych elementów usługa może składać się z kilku etapów. Najpierw demontujemy podzespół i weryfikujemy przyczynę awarii. Następnie usuwamy zabrudzenia i czyścimy mechanicznie turbosprężarkę. Dzięki temu możemy ocenić stopień uszkodzenia części i ewentualną konieczność ich wymiany. Kolejny etap to piaskowanie całej powierzchni. Podczas regeneracji części stosujemy zależnie od potrzeb technologie standardowe, jak np. szlifowanie i frezowanie powierzchni, czy polerowanie powierzchni ślizgowych. Przed montażem podzespoły turbosprężarki są czyszczone, oraz wyważane, a na koniec cały podzespół regulowany. Taka kompleksowa usługa regeneracji turbosprężarki gwarantuje nie tylko usunięcie usterki, ale również ustalenie powodów jej pojawienia się, co może uchronić auto przed kolejnymi awariami.

ZAREZERWUJ TERMIN NAPRAWY TURBOSPRĘŻARKI

Imię

email

Telefon

Marka/Model (opcjonalnie)

Rocznik (opcjonalnie)

Data

Wysyłając ten formularz wstępnie rezerwujesz termin naprawy, rezerwacja zostanie potwierdzona telefonicznie tak szybko jak to tylko możliwe.
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałekod 9:00 do 18:00
Wtorekod 9:00 do 18:00
Środaod 9:00 do 18:00
Czwartekod 9:00 do 18:00
Piątekod 9:00 do 18:00
Sobotaod 9:00 do 14:00
NiedzielaNieczynne

Facebook