CHIP TUNING / ECO TUNING / programowanie ECU

CHIP TUNING – Profesjonalne, kompleksowo i bezpiecznie.

Chociaż tuning kojarzy się wielu osobom z modyfikacjami nadwozia, to istnieje również możliwość poprawienia parametrów silnika, czyli chip tuning. Wykonany przez profesjonalistów podnosi zarówno komfort podróżowania samochodem, jak i poziom bezpieczeństwa.

Producenci samochodów często zostawiają w silnikach pewne rezerwy, które w różnych modelach są uwalnianie zależnie od ich masy, wielkości, czy wyposażenia. Dlatego też ten sam silnik może mieć różne wartości mocy i momentu obrotowego. Chip tuning polega na modyfikacji fabrycznego oprogramowania sterującego pracą silnika. Jest ono umieszczone w centralce sterującej ECU i czasem wystarczy niewielkie podniesienie parametrów silnika, aby kierowca zauważył wyraźną zmianę na plus.

chip tuning ecu

KOMPLEKSOWE USŁUGI:

  • modyfikacji sterowników
  • programowania pamięci ECU
  • bezpieczne podniesienie mocy
  • profesjonalna hamowania
  • diagnostyka pojazdu GRATIS
już od 599zł

ECU TUNING czyli większa moc oraz podniesienie bezpieczeństwa.

Wbrew pozorom chip tuning nie zawsze powoduje, że auto będzie szybsze, ale może sprawić, że stanie się ono bardziej dynamiczne. W modelach, gdzie zapas mocy i momentu obrotowego są niewielkie w stosunku do masy auta, utrudnione jest wyprzedzanie czy wjeżdżanie na wzniesienia, co oczywiście wpływa na obniżenie bezpieczeństwa podczas podróży. Dlatego też z możliwości poprawienia parametrów silnika korzystają chętnie zarówno osoby, na co dzień jeżdżące samochodami osobowymi, jak i właściciele busów oraz aut campingowych i dostawczych.

DOBRY CHIP TUNING = profesjonalny sprzęt + fachowa wiedza.

W Internecie nie brakuje ofert chip tuningu, ale warto sobie uświadomić, że zmiana parametrów silnika wykonana nieprawidłowo może przynieść znacznie więcej szkody niż korzyści. Cały proces powinien być poprzedzony weryfikacją stanu technicznego silnika, stąd należy zacząć od pomiaru diagnostycznego na hamowni. Zdarza się, że motor jest zniszczony lub poważnie uszkodzony, a wtedy chip tuning nie będzie miał najmniejszego sensu, ale bywa i tak, że naprawienie niewielkich usterek znacznie poprawia jego parametry. Po ich zlikwidowaniu auto jeszcze raz testowane jest na hamowni, a jeżeli osiągi odpowiadają tym deklarowanym przez producenta, nie pozostaje nic innego jak rozpocząć chip tuning. Warto pamiętać, że wszystkie podzespoły ze sobą współpracują, a nadmierne zmodyfikowanie któregoś z nich może prowadzić do uszkodzenia pozostałych. Dlatego też chip tuning należy zlecać wyłącznie osobom z dużym doświadczeniem. Profesjonalistom znającym możliwości poszczególnych modeli.

ZAREZERWUJ TERMIN WYKONANIA CHIP TUNINGU

Imię

email

Telefon

Marka/Model (opcjonalnie)

Rocznik (opcjonalnie)

Data

Wysyłając ten formularz wstępnie rezerwujesz termin naprawy, rezerwacja zostanie potwierdzona telefonicznie tak szybko jak to tylko możliwe.
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek od 9:00 do 18:00
Wtorek od 9:00 do 18:00
Środa od 9:00 do 18:00
Czwartek od 9:00 do 18:00
Piątek od 9:00 do 18:00
Sobota od 9:00 do 14:00
Niedziela Nieczynne

Facebook