Usuwanie klap wirowych kolektora ssącego

KOMPLEKSOWO usuwamy klapy wirowe w kolektorze ssącym.

Kolejnym elementem osprzętu silnika, który ma za zadanie zwiększać ekologiczność współczesnych aut są klapy wirowe. Znajdują się one w końcowej części kolektora ssącego tuż przy głowicy cylindrów. Ich zadaniem jest wprowadzenie zawirowania zasysanego powietrza, czego efektem ma być poprawa procesu spalania mieszanki.

O ile założenia dotyczące ekologii i obniżenia spalania, co do tego elementu można uznać za spełnione o tyle późniejsze problemy i ryzyko dla użytkownika poddają pod wątpliwość sens tego rozwiązania. Prawda dotycząca klap wirowych jest brutalna. Jest to część, która niekiedy już przy przebiegu 60 tys. km może ulec uszkodzeniu. Realną granicą, jaką wytrzymują kolektory z klapami jest przebieg od 120 do 200tys kilometrów. Szybkość zużycia jest uzależniona od wielu czynników począwszy od stylu jazdy skończywszy na dbałości o terminową obsługę auta oraz dobre paliwo.

Efekty awarii klap wirowych mogą być bardzo nieprzyjemne w skutkach dla użytkownika. Początkowo odczuwamy nierówną pracę silnika oraz utratę mocy. Inne skutki, jakie mogą wystąpić to urwanie się klapki. Oderwany element może zatkać kanał dolotowy lub nawet dostać się do komory spalania. W przypadku, gdy części mechanizmu dostaną się na cylinder skutki są bardzo poważne. Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, w której koszt naprawy silnika przekracza koszt całej używanej jednostki napędowej.

usuwanie klap wirowych kolektora ssącego

KOMPLEKSOWE USŁUGI:

  • usuwanie problemów układu
  • wyłączanie, usuwanie klap wirowych
  • naprawa kolektora ssącego
  • naprawa kolektora dolotowego
  • diagnostyka układu GRATIS
już od 249zł

KLAPY WIROWE kolektora dolotowego, usuwanie problemów i naprawa.

W naszym warsztacie oferujemy kompleksową usługę usunięcia klap wirowych. W pierwszej kolejności diagnozujemy stan całego układu klap wirowych. Następnie demontaż kolektora i usuwanie klap. Kolejnym etapem jest dokładne oczyszczanie elementów składowych. Na koniec następuje modyfikacja oprogramowania sterownika.

Rekomendujemy prewencyjne usuwanie klap wirowych ze względu na niebezpieczeństwo, jakie stwarzają one dla jednostki napędowej. Nie warto czekać do momentu, kiedy koszty będą wielokrotnie większe niż usługa profesjonalnego usunięcia tego elementu. Z pełną odpowiedzialnością jesteśmy w stanie zagwarantować, że skutki tej operacji dla pojazdu oraz jego właściciela są tylko i wyłącznie pozytywne.

ZAREZERWUJ TERMINU USUNIĘCIA KLAP WIROWYCH KOLEKTORA

Imię

email

Telefon

Marka/Model (opcjonalnie)

Rocznik (opcjonalnie)

Data

Wysyłając ten formularz wstępnie rezerwujesz termin naprawy, rezerwacja zostanie potwierdzona telefonicznie tak szybko jak to tylko możliwe.
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek od 9:00 do 18:00
Wtorek od 9:00 do 18:00
Środa od 9:00 do 18:00
Czwartek od 9:00 do 18:00
Piątek od 9:00 do 18:00
Sobota od 9:00 do 14:00
Niedziela Nieczynne

Facebook