Naprawa SRS, AIRBAG, CRASH DATA

SRS, AIRBAG, CRASH DATA – profesjonalna naprawa sensorów, sterowników.

Obecnie poduszki powietrzne montowane są seryjnie w większości nowych samochodów. Ich zadaniem jest uchronienie kierowcy i pasażerów pojazdu przed groźnymi skutkami kolizji i wypadków drogowych. Podczas zderzenia z przeszkodą osoby znajdujące się w aucie zyskują znaczną energię kinetyczną, a siła uderzenia jest wtedy olbrzymia.

W pierwszej kolejności rozpraszają ją pasy bezpieczeństwa, jednak nierzadko kierowca uderza głową, rękami oraz nogami w elementy wnętrza, co oczywiście skutkować może złamaniami i innymi obrażeniami. Dlatego też w samochodach montowane są poduszki powietrzne. Specjalne czujniki wykrywają znaczne opóźnienia spowodowane gwałtownym zatrzymaniem samochodu i dają sygnał do uruchomienia poduszki. Wszystko dzieje się w niezwykle krótkim czasie, co oczywiście jest zaletą, bo pozwala zmniejszyć obrażenia kierowców i pasażerów podczas zderzenia z innych autem, czy drzewem.

Naprawa SRS, AIRBAG, CRASH DATA

KOMPLEKSOWE USŁUGI:

  • profesjonalna naprawa SRS, AIRBAG
  • programowanie EEPROMU
  • kasowanie crash data
  • naprawa poduszek powietrznych
  • diagnostyka układu GRATIS
już od 149zł

AIRBAG – naprawa poduszek powietrznych, kasowanie crash data.

O tym, czy konieczne jest odpalenie poduszek powietrznych decydują sterowniki AIRBAG/SRS. Po ich uruchomieniu sterowniki te zostają zablokowane na skutek zapisu CRASH DATA w pamięci. W naszym warsztacie zajmujemy się profesjonalną naprawą sterowników. Usuwamy z ich pamięci dane o wypadku CRASH DATA, a przy tym nie wgrywamy zawartości sprawnego sterownika. Dzięki temu unikamy zmian w konfiguracji systemu oraz numerów nadwozia zapisanych w jego pamięci. Dokonywana przez nas modyfikacja zawartości EEPROMU, czyli pamięci, nie jest wykrywalna. Ponadto zajmujemy się usuwaniem usterek związanych z elementami wyposażenia samochodu służącymi do zapewnienia bezpieczeństwa. Systemy SRS wyposażone są w układ samo diagnozujący – jego działanie sygnalizuje kontrolka na desce rozdzielczej, która powinna zapalić się na chwilę po włączeniu stacyjki i zgasnąć. Ze względu na to, że poduszki powietrzne mogą uratować życie kierowcy i pasażerów, a nierzadko chronią ich przed poważnymi uszkodzeniami ciała, nie należy ignorować kontrolek AIRBAG SRS. System ten jest skomplikowany i składa się z różnych elementów, dlatego jeśli samo diagnoza wykazuje niesprawność jego funkcjonowania, konieczne jest zweryfikowanie przyczyny takiego stanu rzeczy. Nasza fachowa wiedza poparta doświadczeniem oraz specjalny sprzęt to najlepsza gwarancja, że poradzimy sobie z każdym problemem dotyczącym systemu SRS.

ZAREZERWUJ TERMINU NAPRAWY SRS, AIRBAG, CRASH DATA

Imię

email

Telefon

Marka/Model (opcjonalnie)

Rocznik (opcjonalnie)

Data

Wysyłając ten formularz wstępnie rezerwujesz termin naprawy, rezerwacja zostanie potwierdzona telefonicznie tak szybko jak to tylko możliwe.
GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek od 9:00 do 18:00
Wtorek od 9:00 do 18:00
Środa od 9:00 do 18:00
Czwartek od 9:00 do 18:00
Piątek od 9:00 do 18:00
Sobota od 9:00 do 14:00
Niedziela Nieczynne

Facebook